Powrót legenty – Ford GT

0
972
Ford GT bigautohandel Gdańsk ford serwis 1

Historia powstania jednego z najbardziej znanych modeli Forda wiąże się z wyścigami samochodowymi. W latach 60. wyścigi były bardzo popularne, a na torach królowały samochody marki Ferrari. Cały świat podziwiał włoskie, sportowe auta, które stały się symbolem luksusu i nowej technologii. Inżynierowie z Forda postanowili stanąć w zawody z twórcami Ferrari. Tak właśnie powstał model GT40. Ford udowodnił, że może wygrywać z Ferrari, zwyciężając 4 razy z rzędu 24-godzinny wyścig Le Mans.

Ten pierwszy model GT był futurystyczny jak na tamte czasy, ale okazał się najszybszy i wytrzymały. W 1966 roku trzy Fordy GT zdobyły pierwsze, drugie i trzecie miejsca w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. To było absolutne zwycięstwo Forda nad innymi markami.

W tym roku, aby uczcić pięćdziesiątą rocznicę tamtego sukcesu, Ford wprowadzi do produkcji trzecią generację GT.

Ford GT bigautohandel Gdańsk ford serwis 2Nowy Ford GT nawiązuje do klasycznych modeli wyścigowych i sportowych Forda, ale jego niecodzienny kształt zdradza ultra, nowoczesną konstrukcję. Najważniejszym elementem projektu jest zaawansowana aerodynamika. Każda powierzchnia opływowego nadwozia została wyprofilowana tak, aby obniżyć opór powietrza, zoptymalizować siłę docisku oraz stabilność.

W samochodzie zastosowano też w pełni aktywne podzespoły aerodynamiczne, które pomagają usprawnić wydajność układu hamulcowego oraz poprawić stabilność i prowadzenie. Utrzymanie prędkości i pełnej kontroli nad samochodem gwarantuje aktywny tylny spoiler, który dostosowuje swoją wysokość i kąt pochylenia do warunków jazdy.

Konstrukcja Forda GT wykonana z lekkich materiałów, w tym z włókna węglowego i aluminium. Samochód będzie miał napęd na tylne koła i centralnie umieszczony silnik. Będzie to najmocniejsza wersja silnika EcoBoost w historii – podwójnie doładowany silnik 3,5 l EcoBoost V6. Nowemu GT zapewni on ponad 600 KM mocy.

We wnętrzu samochodu też będzie bardzo nowocześnie. W dwumiejscowym kokpicie zamontowane na stałe fotele kierowcy i pasażera zestawiono z ruchomymi pedałami i regulowaną kolumną kierownicy, dzięki czemu każdy kierowca znajdzie dla siebie odpowiednią pozycję. Kierownica w stylu Formuły 1 zawiera wszystkie niezbędne przełączniki, dzięki czemu kierowca ma łatwy dostęp do kolumny, na której umieszczono dźwigienki do zmiany biegów. W pełni cyfrowa tablica przyrządów z możliwością zmiany konfiguracji przekazuje prowadzącemu najważniejsze dane dotyczące jazdy.

Zobacz również :
Wyprzedaż Forda 2020

Autoryzowany serwis Forda 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj