Ford Mondeo 2022: marka stawia na produkcję SUV-ów

0
818
komis samochodowy Ford auta używane bigautohandel

Ford Mondeo, jeden z najpopularniejszych modeli marki, ma zostać SUV-em. Nowa generacja pojazdu ujrzy światło dzienne w 2022 roku. Media branżowe już teraz donoszą, jak będzie wyglądał jeden z najpopularniejszych samochodów Forda.

Stworzenie nowego SUV-a nie jest bezpodstawnym marzeniem konstruktorów. Pojazdy tego typu coraz częściej królują na ulicach. Rozglądający się za kupnem nowego auta chętnie skłaniają się właśnie do tego rodzaju samochodu. W SUV-ie przyciąga m.in. połączenie cech miejskich i bardziej dzikich, terenowych. Tracą na tym coraz rzadziej wybierane sedany. Właśnie tym tropem podążył Ford, tworząc nową wersję Forda Mondeo.

Ford mondeo ford bigautohandel Gdańsk samochody używaneMondeo już w 2022 roku dołączy do rodziny SUV-ów od Forda. Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy amerykański producent decyduje się całkowicie zmienić wygląd znanych modeli. Już wcześniej małe coupe – Puma – zostało reaktywowane jako crossover. Portale branżowe dotarły do kilku zamaskowanych prototypów. Mondeo w wersji SUV jest inspirowane Mustangiem Mach-E. Front pojazdu jest dynamiczny i masywny. Efekt potęgują m.in. wąskie światła. 

Tylna szyba nowego Mondeo będzie mocno pochylona. Charakterystyczne mogą okazać się również chowane klamki. Ford chce nawiązać do panujących w motoryzacji trendów stylizacyjnych. Terenowy wygląd mają potęgować plastikowe nakładki na zderzaki i nadkola. Jak wynika z doniesień prasowych, nowe Mondeo będzie mogło być samochodem elektrycznym, hybrydą plug-in albo miękką hybrydą.

Wszystko wskazuje na to, że nowy SUV Forda będzie sprzedawał się wyjątkowo dobrze. Połączenie znanego modelu z panującymi trendy mogą okazać się najlepszą szansą na sukces.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj