Ford Fiesta jest liderem niezawodności

0
769
bigautohandel gdańsk serwis forda

Krystian Gryska z autoryzowanej stacji obsługi BIG AutoHandel odpowiada na pytania Czytelników dotyczące Forda Fiesty.

W czasie trwania naszego konkursu Czytelnicy zadawali telefonicznie i pocztą elektroniczną wiele pytań dotyczących Forda Fiesty – głównej nagrody w konkursie. Niektóre z nich dotyczyły aspektów technicznych. Dziś zamieszczamy odpowiedzi.

Co i kiedy najczęściej psuje się w Fordzie Fiesta?

Fiesta to od lat lider w swoim segmencie, jeśli chodzi o niezawodność. Typowa usterka, która się powtarza, to właściwie tylko skrzypiące tuleje stabilizatora przedniego. Na szczęście koszt naprawy jest w tym przypadku niewysoki, bo wynosi tylko około 60 złotych.

Kiedy wykonuje się obowiązkowe przeglądy w Fordzie Fiesta i jaki jest ich koszt?

Przeglądy powinny być dokonywane co 20 tysięcy kilometrów przebiegu auta. Ich koszt zależy od wersji silnikowej i aktualnego przebiegu.

Czy w obsłudze Forda Fiesty można stosować dobrej jakości tańsze zamienniki oryginalnych części?

Naszym klientom w serwisie BIG AutoHandel dajemy wybór. Mamy w swojej ofercie także części z linii Motorcraft, które są tańsze.

salon ford Gdańsk bigautohandelCzy jazda na benzynie o wyższej liczbie oktanowej poprawia osiągi Fiesty?

Zdecydowanie poprawia jej osiągi, jednak pamiętajmy, że Fiesta w podstawowych wersjach nie jest samochodem sportowym. Jeśli ktoś oczekuje naprawdę wyjątkowej mocy, trzeba by zdecydować się na Fiestę w wersji ST lub ST2.

W niektórych samochodach wymiana żarówki wymaga wizyty w serwisie. Jak jest w przypadku Fiesty? Czy wszystkie żarówki można wymienić we własnym zakresie?

Żarówkę można oczywiście bez problemu wymienić we własnym zakresie. Zaleca się jednak, aby po jej wymianie dokonać ponownego ustawienia świateł.

Który silnik z dostępnych w ofercie Forda Fiesty jest najtańszy w utrzymaniu?

Wszystkie silniki Fiesty to udane konstrukcje, nienastręczające swoim użytkownikom problemów. Najtańszy w eksploatacji pod względem kosztu przeglądów i części jest silnik benzynowy o pojemności 1,25 l. Właśnie taki silnik będzie pod maską Fiesty, którą wygra zwycięzca konkursu.

Czy można myć samochód, kiedy jest mróz?

Jeśli mamy ogrzewany garaż – jak najbardziej. Jeśli nie, to warto zachować ostrożność. Przede wszystkim auto nie powinno schnąć na mrozie. Podczas mycia woda dostaje się np. pod uszczelki, a później na wskutek zamarzania rozszerza i może uszkodzić niektóre elementy. Mycie dozwolone jest tylko wtedy, gdy jest możliwość całkowitego wysuszenia auta (łącznie z np. wnękami drzwiowymi).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj