Ford to dobry wybór dla każdego przedsiębiorcy

0
1236
Big autohandel Ford Gdańsk

Rozmowa z Tomaszem Glińskim, kierownikiem Działu Sprzedaży Flotowej w BIG AutoHandel w Gdańsku.
BIG AutoHandel był inicjatorem sprzedaży flotowej dla firm. Proszę opowiedzieć, jak wyglądały początki. Czy trudno było pozyskać pierwszych klientów? Sprzedaż flotową zaczynaliśmy mniej więcej w połowie lat dziewięćdziesiątych. Nie było wtedy jeszcze internetu i telefonów komórkowych, więc zdobywanie klientów było znacznie trudniejsze niż obecnie – zarówno logistycznie, jak i czasowo. Nam to się na szczęście udało.

A jak dziś wygląda pozyskiwanie klientów biznesowych kupujących samochody na potrzeby firmy?

Dzisiaj w większości nasza sprzedaż w tym segmencie rynku opiera się na rekomendacjach naszych klientów. Konkurencja na tym rynku jest tak duża, że standardowe działania w poszukiwaniu nowych klientów, takie jak np. telemarketing, już by nie wystarczyły. Klient flotowy jest dużo bardziej świadomy i wymagający. Konieczne jest posiadanie pełnej gamy samochodów demonstracyjnych do jazd próbych tak, aby klient biznesowy mógł sprawdzić samochód w odniesieniu do swoich potrzeb. Reszta to już zasługa naszych świetnie wyszkolonych handlowców.

Kto i na jakich warunkach może skorzystać z kupna w ten sposób aut do swojej firmy?

Sprzedaż flotowa to sprzedaż aut wyłącznie dla przedsiębiorców. Skorzystać z niej może więc każdy, kto posiada działalność gospodarczą. Oczywiście udzielany rabat zależy od posiadanej liczby samochodów w firmie oraz planowanego zakupu. Inny rabat będzie przy zakupie pięciu aut, a inny przy trzydziestu. Ale jedno jest pewne – każdy klient jest w BIG AutoHandel traktowany z najwyższym standardem – niezależnie od tego, ile aut od nas kupi. A oferty finansowania samochodów w dzisiejszych czasach pozwalają nawet małemu przedsiębiorstwu, które planuje zakupić jeden czy dwa samochody, na dogodne finansowanie, np. w ramach programu Ford Multiopcje. Oczywiście możliwy jest leasing, wynajem długoterminowy i kredyt.

samochody używane Ford GdańskJakie firmy z Wami współpracują? Czy są wśród nich takie, które są klientami BIG AutoHandel od bardzo dawna?

Firm, które nam zaufały i z którymi współpracujemy już od wielu lat, jest bardzo dużo. Wśród nich jest m.in. Lotos SA, LPP SA, BBK SA, Mercor SA, Assa Abloy Mercor Doors sp. z o.o., Avis, Hertz, TZ SKOK, Plasics Group sp. z o.o., Eaton Truck Components sp. z o. o., MIX SA, PROCAD SA, czy SONPAP.

Jakie modele Forda znajdziemy w ofercie BIG AutoHandel dla firm?

Wybór aut jest bardzo duży. Z pewnością dobierzemy coś do potrzeb każdej firmy. W ofercie znajdziemy małego typowo miejskiego Forda Ka, dynamicznną, bardziej sportową Fiestę czy znacznie już większego Focusa. Jest w niej także Ford Grand – C – max, Mondeo, Mondeo Hybryda, S-max 4×4, Tourneo Connect i transit Van.

A dlaczego Ford to dobry wybór dla przedsiębiorców?

Ford to gwarancja m.in. profesjonalnej obsługi posprzedażowej, niskich kosztów eksploatacji i nowoczesnego designu. Najlepiej świadczy o tym fakt, iż Ford jest marką, która jest w czołówce sprzedaży flotowej w Polsce. Dla przedsiębiorców Ford przygotowuje także specjalne oferty, takie jak np. program Ford Protect, w ramach którego Forda Mondeo lub Forda Focusa można kupić z przedłużoną, 3-letnią gwarancją.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj