Auto ściąga w czasie jazdy? Co z tym zrobić?

0
932
wulkanizacja gdynia wymiana opon warsztat samochdowy mechanik klimatyzacja mktyre 1

Problem ściągania auta w trakcie jazdy powoduje, że należy natychmiast reagować. Taka sytuacja to oznaka, że auto nie jest w pełni sprawne, a jazda nim nie należy do najbezpieczniejszych czynności.

wulkanizacja gdynia wymiana opon warsztat samochdowy mechanik klimatyzacja mktyre 4Co należy zatem zrobić w sytuacji, kiedy samochód nie utrzymuje prostoliniowego kierunku jazdy? Jak zdiagnozować, że mamy problem z samochodem?

Ściąganie samochodu diagnoza

Jeżeli czujemy, że mamy problemy z autem, które nie jedzie w sposób prawidłowy, a jest ściągane na boki, warto dokładnie zaobserwować, jak przebiega taki proces. Czy samochód ściągany jest za każdym razem w tym samym kierunku, a może na różne strony?

wulkanizacja gdynia wymiana opon warsztat samochdowy mechanik klimatyzacja mktyre 2To bardzo istotne, z punktu widzenia szukania przyczyn ściągania samochodu i późniejszej dokładnej naprawy. Pamiętajmy również, że niekorzystne warunki atmosferyczne, czyli silny wiatr, może ściągać samochód. Również koleiny będą miały wpływ na to, że auto nie porusza się prostoliniowo.

Przyczyny ściągania samochodu

Większość przypadków związanych ze ściąganiem samochodu odnosi się do trywialnej sprawy, mianowicie niewłaściwego ciśnienia w oponach. Wystarczy, że opony z jednej strony nie mają identycznego ciśnienia jak te z drugiej strony.

wulkanizacja gdynia wymiana opon warsztat samochdowy mechanik klimatyzacja mktyre 11Niewielkie różnice w wartościach ciśnienia mogą mieć wpływ na niestabilną jazdę. Naprawa problemu bez kosztowa. Należy podjechać na stację paliw i wyrównać ciśnienie w oponach, do sugerowanych przez producenta opon.

wulkanizacja gdynia wymiana opon warsztat samochdowy mechanik klimatyzacja mktyre 12Przyczyną ściągania samochodu może być wada ogumienia. Wystarczy, że jedna opona jest uszkodzona lub zużywają się nierównomiernie. Wymagana jest wizyta w warsztacie samochodowym i naprawa zużytego ogumienia. Koszt niewielki, maksymalnie wydamy 200 zł.

Wulkanizacja Gdynia wymiana opon

wulkanizacja gdynia wymiana opon warsztat samochdowy mechanik klimatyzacja mktyre 6Zapieczony zacisk hamulca, czyli problem, który pojawia się w autach użytkowanych „od święta”. Zacisk hamulca wymaga wyczyszczenia. Jeżeli to nie pomoże, konieczna jest wizyta w warsztacie samochodowym.

wulkanizacja gdynia wymiana opon warsztat samochdowy mechanik klimatyzacja mktyre 3Skrzywiona kolumna McPhersona. Kolejnym czynnikiem, mającym wpływ na ściąganie samochodu, będzie skrzywienie kolumny McPhersona. Wystarczy przy skręconych kołach uderzyć w krawężnik i problem gotowy. W takiej sytuacji konieczna jest wizyta u specjalisty, który sprawdzić koła przy pomocy sprzętu do geometrii kół. Należy się liczyć z wydatkiem kilkuset złotych.

wulkanizacja gdynia wymiana opon warsztat samochdowy mechanik klimatyzacja mktyre 8Luz na przegubach drążków kierowniczych, tulejach wahaczy lub przekładni kierowniczej. Samodzielnie nie jesteśmy w stanie stwierdzić takiej usterki. Kiedy chcemy, aby samochód przestał ściągać i wszystko zostało zdiagnozowane oraz naprawione, należy wybrać się do mechanika. Koszt operacji to kilkaset złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj