Ranger – szczyt technologii

0
930
Bigautohandel Gdańsk opinie dealer forda

Wielki pick-up Ford Ranger to jedno z najlepiej wyposażonych aut tego typu. Półciężarówka może zachwycić…

Ranger – półciężarówka z oferty Forda, zyskała niedawno nowe oblicze, stając się niezwykle zaawansowanym technologicznie autem. Oto wybrane funkcje i systemy, z których mogą korzystać kierowcy Rangera.

Funkcja wczesnego ostrzegania przed kolizją

System ostrzega kierowcę przed potencjalną kolizją z pojazdem znajdującym się z przodu. Przednie czujniki wykrywają zagrożenie, a następnie za pomocą sygnałów dźwiękowych oraz graficznych ostrzegają przed niebezpieczeństwem. W przy- padku braku reakcji kierowcy system zwiększy czułość układu hamulcowego tak, aby nawet delikatne naciśnięcie pedału hamulca pomogło w szybkim zatrzyma- niu samochodu.

Ford big autohandel Gdańsk salon samochody używaneSystem wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu – Lane Keeping System

Wystarczy chwila nieuwagi, by zjechać ze swojego pasa ruchu, co może mieć poważne konsekwencje. Korzystając z umieszczonej z przodu pojazdu kamery, system monitoruje drogę przed autem i rozpoznaje, że pojazd zbliża się do oznaczeń pasa przy wyłączonym kierunkowskazie. W przypadku wykrycia niezamierzonego zjechania z pasa ruchu ostrzega o tym kierowcę poprzez wywołanie drgań na kierownicy i wyświetlenie kontrolki na desce rozdzielczej. Gdy kierowca nie zareaguje na ostrzeżenie o zjechaniu z pasa ruchu, system wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu spowoduje, że kierowca odczuje na kierownicy siłę układu wspomagania, kierującą pojazd na właściwy pas ruchu. Kierowca może świadomie pominąć działanie systemu, kontynuując manewr w zaplanowany sposób.

System przechodzi automatycznie w stan uśpienia, gdy prędkość spada poniżej 65 km/h. Można go również wyłączyć ręcznie.

Inteligentny tempomat

System utrzymuje prędkość ustawioną przez kierowcę. Gdy czujniki wykryją, że zbliżamy się do pojazdu poprzedzającego, auto przyhamuje, aby zapewnić bezpieczną odległość. Gdy droga znów będzie pusta, system przywróci ustawioną prędkość.

System rozpoznawania znaków drogowych

Dostałeś mandat, bo nie zauważyłeś zakazu wyprzedzania lub ograniczenia pręd- kości? Teraz możesz tego uniknąć. Ford Ranger wyposażony w system rozpoznawania znaków drogowych automatycznie odczytuje standardowe znaki drogowe z ograniczeniem prędkości i zakazem wyprzedzania, a następnie wyświetla odpowied- nią ikonę na ekranie deski rozdzielczej.

Big autohandel Ford Gdańsk 1System stabilizacji przyczepy

System stabilizacji toru jazdy przyczepy (TSA) wykrywa wychylenie przyczepy i zmniejsza prędkość pojazdu poprzez ograniczenie momentu obrotowego silnika i stopniowe zwiększanie nacisku hamulców na wszystkie koła. Przywraca to stabilność i pozwala na zwiększenie kontroli nad holowaną przyczepą.

Czujniki parkowania

Czujniki parkowania pomogą ocenić, jak daleko znajdują się wszelkie przeszkody – z przodu i z tyłu samochodu. Po ich wykryciu uruchamiany jest sygnał dźwiękowy, którego częstotliwość wzrasta w miarę zbliżania się do przeszkody. Funkcja ta została zaprojektowana z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa podczas parkowania. Cofanie wielkim Rangerem jest łatwiejsze także dzięki kamerze cofania, z której obraz kierowca widzi na monitorze.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj