Praktyczne i pomocne mobilne aplikacje dla kierowców

0
759
BIG Autohandel

Podpowiadamy które aplikacje dla kierowców warto mieć w telefonie.

Między innymi pomogą one:

  • ominąć korek,
  • taniej zatankować,
  • znaleźć zaparkowane auto,

Technologia


Mało kto potrafi sobie obecnie wyobrazić życie bez telefonu z dużym dotykowym wyświetlaczem i dostępem do internetu. Smartfony służą już nie tylko do rozmawiania. W dużym tempie przybywa aplikacji, które można na nich zainstalować. Niektóre z nich są projektowane z myślą o kierowcach.

Praktyczne i pomocne mobilne aplikacje dla kierowcówProsto do celu


Najpopularniejszą aplikacją wśród posiadaczy samochodów od wielu lat jest oczywiście nawigacja. Od dłuższego już czasu dostępna także w telefonach. Wybór nawigacji jest bardzo duży. Są również darmowe – m.in. Google Maps, ale ta akurat wymaga stałego podłączenia do internetu. Nie potrzebuje tego z kolei Map Factor Navigator, a również jest bezpłatna.

Praktyczne i pomocne mobilne aplikacje dla kierowców 1Wielka społeczność kierowców


Po części rolę nawigacji pełni bardzo popularny wśród kierowców Yanosik. Na mapie w tej darmowej aplikacji sprawdzicie aktualne natężenie ruchu na drodze, a także znajdziecie najbliższą stację czy restaurację, w której można zatrzymać się na obiad. Z Yanosika korzysta miesięcznie średnio ok. 1,5 miliona użytkowników.

Praktyczne i pomocne mobilne aplikacje dla kierowców 3Mówi się nawet, że jest to największa społeczność kierowców w całej Polsce. Bo w tej aplikacji o „przeszkodach” na drodze informują się kierowcy nawzajem. Yanosik ostrzega więc o wypadkach, remontach, niebezpiecznych miejscach czy kontrolach prędkości. Ale da też znać, gdy na drodze ustawiony będzie fotoradar.

Wydatki pod kontrolą


Wśród kierowców popularne są również aplikacje pozwalające kontrolować ilość wlewanego do auta paliwa, jego cenę, do tego na podstawie przejechanych kilometrów obliczają zużycie paliwa. W aplikacjach tego typu można najczęściej zapisywać także inne wydatki ponoszone na samochód, np. naprawy czy wymianę części.

Praktyczne i pomocne mobilne aplikacje dla kierowców 2 4Dzięki nim łatwo kontrolować miesięczne koszty utrzymania samochodu. Najbardziej popularne aplikacje tego typu to m.in. Fuelio, Fuel Log – Car Manager czy MotoLog. Istnieją także mobilne aplikacje, które wyszukują nie tylko najbliższe stacje w okolicy, ale również pokazują ceny paliwa na nich, np. PetroKumpel i Petrol Station.

Wideo z podróży


Coraz popularniejsze stają się ostatnio wideorejestratory. Montowane są na przedniej szybie i pozwalają nagrywać wszystko, co dzieje się na drodze. Choć działanie to może wydawać się tylko zabawą, w przypadku kolizji czy wypadku staje się najlepszym materiałem dowodowym. Wideorejestratory dostępne są oczywiście również w wersjach mobilnych, np. dzięki aplikacji AutoGuard Dash Cam – Blackbox lub CarO.

Nie zgubisz już samochodu


Dla niektórych kierowców, chyba w większości jednak kobiet, czasami problemem okazuje się odnalezienie swojego auta pozostawionego chociażby na parkingu w galerii handlowej. Ten problem również można rozwiązać za pomocą mobilnej aplikacji samochodowej – np.

Praktyczne i pomocne mobilne aplikacje dla kierowców 4Znajdź swój samochód, My Car Locator Fress czy Car Finder. Ich działanie jest proste. Najpierw zaznaczamy na mapie miejsce, w którym zostawiamy samochód, a później dzięki tej samej mapce do niego wracamy. A to wszystko za pomocą GPS i Google Maps.

Pamiętaj o bezpieczeństwie


Choć aplikacje mobilne dla kierowców mogą być bardzo praktyczne i pomocne, to należy pamiętać, że korzystanie z telefonu podczas prowadzenia samochodu jest jednym z częstych powodów wypadków na drogach. Dlatego należy przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj