Obiecująca współpraca – Ford i Volkswagen stworzą razem nowe modele

0
644
Ford Ranger samochody dostawcze Gdańsk

W czasie nagłych zmian w przemyśle samochodowym, Ford i Volkswagen postanawia połączyć siły, tworząc wspólnie nowoczesne modele aut. Celem tego zabiegu jest utworzenie jeszcze szerszej i ciekawszej oferty, zarówno dla nowych jak i zaufanych klientów.

Auta dostawcze i pick-upy w nowej odsłonie

Za priorytet swojego projektu, prezesi firm: Forda (Jim Hackett) i Volkswagena (dr Herbert Diess) obrali sobie modele samochodów dostawczych i pick-upów średniej wielkości. Liderzy koncernów potwierdzili już swoją współpracę oraz oznajmili, że pierwsze egzemplarze będą dostępne na globalnym rynku od 2022r.

Ford Ranger pick up Ford big autohandel

Dalszą interakcję Forda i Volkswagena potwierdza podpisany przez obie firmy list intencyjny, mający określić możliwości współpracy w dziedzinie pojazdów autonomicznych, elektrycznych oraz usług mobilnych. Działania w tych gałęziach zostały już podjęte. Analitycy firm twierdzą, że współpraca poskutkuje wyższymi rocznymi wynikami operacyjnymi już od roku 2023.

Wolkswagen współpraca FordPierwszy pick-up Forda już w 2022 roku

Ford i Volkswagen w przyszłości planują projekty innych typów aut. Szczegóły tych przełomowych pomysłów będzie opracowywać wykwalifikowana kadra pracowników obu firm, już w najbliższych miesiącach. Na tą chwile wiadomo, że Volkswagen zajmie się tworzeniem nowego, miejskiego vana, natomiast zadaniem zespołu Forda będzie pick-up, którego debiut przewidują na rok 2022.

Ford dostawcze Gdańsk Big autohandelJak wiadomo, Ford i Volkswagen mają ogromne doświadczenie w lekkich autach dostawczych oraz pick-upach. Do najbardziej popularnych modeli należą: Transporter, Amarok i Caddy od Volkswagena oraz Ranger i Transit od Forda. Samochody te były niezbędne i niezawodne dla wielu firm oraz pozwoliły na otwarcie setek biznesów.

W 2018r., łącznie koncerny osiągnęły sprzedaż 1,2 miliona lekkich samochodów dostawczych. Jeśli współpraca tych marek się powiedzie, będzie to największe dotychczas, pod względem liczby sprzedanych tego typu egzemplarzy samochodów przedsięwzięcie.

Ford transit big autohandel Gdańsk serwis samochodowyObecne prognozy pokazują, że zapotrzebowanie na średniej wielkości pick-upy i samochody dostawcze będzie systematycznie rosnąć przez najbliższe 5 lat. Porozumienie Forda i Volkswagena niesie ze sobą wiele korzyści dla obu firm. Jest to między innymi podzielenie kosztów montażu aut, rozsądne wykorzystanie możliwości produkcji obu firm oraz realizacja zadań oszczędnościowych. Rozwiązanie zwiększy także atrakcyjność i niepowtarzalność nowych modeli, jednocześnie utrzymując odpowiedni stosunek ceny do jakości nowych pojazdów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj