Jaki kolor samochodu…, taki jego właściciel

0
894
ford BIG autohandel Gdańsk

Zdaniem specjalistów kolor samochodu, jakim jeździmy,potrafi dużo o nas powiedzieć.

Biały i czarny – to zdecydowanie najczęściej wybierane kolory karoserii przez właścicieli Fordów w Europie.

Białymi jeździ 23 proc. z nich, czarnymi niewiele mniej bo 22 proc. Z badania preferencji klientów przy zakupie nowego Forda, które przeprowadzono aż w 22 krajach europejskich, wynika, że na kolejnych miejscach pod względem popularności są kolejno kolory: srebrny (16 proc.), niebieski (13 proc.), brązowy (10 proc.) i czerwony (9 proc.). Zdecydowanie najmniej Europejczyków wybiera pomarańczowe lub zielone Fordy.

Choć w prawie całej Europie króluje kolor biały, polski rynek różni się od średniej europejskiej. Na naszych ulicach można spotkać najwięcej Fordów w kolorze srebrnym (21 proc.). Ten kolor, jak wynika z badania Ford Car Buying Trends 2015, jest najczęściej wybierany przez kupujących Fordy w Polsce.

Dane zgromadzone przez Forda w bardzo dużym stopniu odzwierciedlają preferencje właścicieli samochodów wszystkich marek. Z raportu przygotowanego np. przez firmę PPG Industries również wynika, że biały (28 proc.) i czarny (18 proc.) są najpopularniejsze. Na kolejnych miejscach znalazły się: srebrny i szary, brązowy, pomarańczowy, żółty, złoty i beżowy, czerwony, niebieski, a na samym końcu – zielony.

 Kolor auta mówi o tobie

Zdaniem specjalistów kolor, jaki wybieramy dla naszego auta, może dużo o nas powiedzieć. Na białe samochody najczęściej decydują się osoby wrażliwe, które bardzo cenią sobie komfort.

Czarne samochody najlepiej pasują do ambitnych, pewnych siebie, wręcz autorytarnych kierowców. Wybierając czarne auto, chcemy podkreślić naszą wyższość nad innymi kierowcami. Kiedy zaś w czarnym aucie zasiada kobieta, najprawdopodobniej chce być postrzegana jako sprytna i skoncentrowana na osiągnięciu wyznaczonego celu.

Za kierownicą srebrnych samochodów spotkamy osoby pewne siebie i ceniące elegancję. Kierowcy ci chcą, by inni myśleli, że cieszą się dostatkiem i prestiżem. W szarych autach zasiadają zaś osoby lubiący technikę i chętnie patrzące w przyszłość. Kolor ten jest niestety również oznaką słabości charakteru.

Rodzinne, ceniące przyjaciół i tradycję osoby najprawdopodobniej wybiorą auto brązowe. Energiczni, cieszący się życiem kierowcy postawią zaś na czerwone.

Zdaniem psychologów niebieskie samochody wybierają ludzie łagodni i spokojni. Kierowcy tych aut są też punktualni, uporządkowani i godni zaufania. Osoba jeżdżąca zielonym najprawdopodobniej dba o przestrzeganie przepisów i próbuje łagodzić nerwowe sytuacje.

Auta w kolorach typowo sportowych, czyli żółte i pomarańczowe, kojarzone są z kolei z osobami, które poświęcają sobie samym dużo uwagi i na własną przyjemność są skłonne wydać duże pieniądze. Zdaniem psychologów kierowcy ci są dynamiczni w swoich działaniach i optymistycznie nastawieni do życia. Często drzemie w nich natura dziecka.

 Do wyboru, do koloru

Z roku na rok przybywa odcieni, w jakich dostępne są produkowane samochody. Kiedy ponad sto lat temu pierwsze Fordy wyjeżdżały z fabryki, dostępne były tylko w jednym, czarnym kolorze. Dziś decydując się na na nowego Forda Fiestę będziemy mieli do wyboru aż 12 kolorów nadwozia – zarówno w standardowych, jak i zdecydowanie bardziej nieszablonowych odcieniach.

Dla tych, którzy lubią być w centrum uwagi, Ford przygotował Fiestę w limitowanych, bardzo eleganckich wersjach. Jedną z nich jest Black & White Edition, w której kolor czarny połączono z białym. Samochody w tej wersji można zamówić w salonie BIG Auto- Handel w Gdańsku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj