Ford prowadzi w rankingu samochodów dostawczych DMC do 3,5t.

0
815
Ford samochody dostawcze trójmiasto

Marka Ford osiągnęła największą liczbę zarejestrowanych samochodów dostawczych do 3,5 tony w styczniu bieżącego roku. 

Ford Transit Custom oraz pick-up nr 1 w Polsce – Ford Ranger to najbardziej znane na początku roku samochody do transportu towarów.

Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR podaje, że osiągi Forda w rejestracji pojazdów dostawczych o podobnej klasie i cenie do powyższych modeli wzrosły o 36,9% względem poprzedniego roku (oznacza to o 783 sztuki aut więcej). Koncern zyskał także pierwsze miejsce na polskim rynku w kategorii wzrostu udziału samochodów dostawczych DMC do 3,5 tony. W stosunku do roku 2020 osiągnął aż o 4 punkty procentowe więcej oraz 16,94 proc. uczestnictwa wśród „dostawczaków” w Polsce.

Ford Big autohandel Gdańsk samochody dostawczeNajpierw ogromne osiągi Forda w Europie, później w Polsce.

Według Piotra Pawlaka – prezesa i dyrektora Ford Polska, marka jest europejskim liderem w sprzedaży samochodów dostawczych od sześciu lat, mając udział rynkowy w wysokości 14,6%. Dodał też, że osiągi potwierdzają strategię firmy, mającą zapewnić najlepszą pozycję Forda na każdym z rynków w Europie. Dyrektor z dumą oznajmił również chęć rozwijania firmy oraz ambitne plany – elektryfikacje samochodów, powiększenie gamy modeli oraz dodatkowe usługi, np. FordPass Pro, która ma za zadanie zwiększenie wydajności zarządzania flotami aut. Prezes stwierdził, że kluczowym dla sukcesu w kategorii samochodów dostawczych jest nowoczesna sieć Transit Centrum i wykwalifikowana kadra pracowników w autoryzowanych serwisach, oferujących najlepszą jakość usług.

Ford Ranger i Ford Transit Custom

Na początku 2021r., liderem swojego segmentu zostaje warty uwagi Ford Ranger. Zarejestrowano wówczas 114 egzemplarzy tego modelu, co daje wynik o 50% większy niż w ubiegłym roku. Ford osiągnął 57 procentowy udział w kategorii pickupów, przez stworzenie aż 200 sztuk samochodów z tym typem nadwozia.

Ford Ranger oferta Big autohandel GdańskRezultaty Forda podniósł też model Transit Custom, którego sprzedaż wzrosła o 32,4%. Auto w swoim segmencie osiągnęło 29% udziału, plasując się na pozycji lidera w tej dziedzinie. W styczniu zarejestrowano 196 samochodów Forda w tej wersji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj